Hjem - Lions Hellerup

Menu

Kunstauktion 2020

Kunstauktionen afholdes søndag d. 8. november 2020 i Kavalergården, Bernstorff Slot

(Forudsat at restriktioner ikke forhindrer arrangementets gennemførelse)

Lions Hellerup afholder igen den årlige Kunstauktion på Kavalergården, Bernstorff Slot.
Der holdes auktion over 40 udvalgte værker, overvejende originalt signerede litografier af danske kunstnere fra 70'erne og 80'erne. Doneret af Danske Bank.
Eftersyn fra kl. 13. Aution fra kl. 14.

Klik for at hente kataloget:

Hele beløbet går ubeskåret til
Lions humanitære arbejde.
Gratis adgang - intet salær -
der betales kun hammerslagsprisen.
Betaling: kontant eller MobilPay.

Tak til vores sponsorer:
Danske Bank
Rammeriet Gentofte
Kunstneren Jacob Gad
---OBS---
Grundet Covid-19 restriktionerne er deltagerantallet pt. begrænset til 50.

Følg Lions